Η Nova θυμάται την μέρα που ο Τόνσο έκλεισε το σπίτι του ΠΑΟΚ (Video)

Την ημέρα που Ούμπιντες και Τόνσο “έκλεισαν” το σπίτι του ΠΑΟΚ κερδίζοντας τον με 3-4 θυμήθηκαν τα κανάλια Novasports.

Τον Νοέμβριο του 2016 στο παιχνίδι ΠΑΟΚ-Ατρόμητος οι γηπεδούχοι ήταν μπροστά στο σκορ με 3-1 με τον αγώνα να φαινόταν πως έχει κριθεί.

Όμως στο τελευταίο 20λεπτο, μαζί με τις καθυστερήσεις, η ομάδα του Περιστερίου πέτυχε μια από τις πιο σημαντικές κι αλησμόνητες ανατροπές της ιστορίας της!

Ο Ούμπιδες, αρχικά, με πέναλτι μείωσε στο 75ο λεπτό και στο 88′ ο Δημήτρης Παπαδόπουλος ισοφάρισε σε 3-3.

Το “καλύτερο” βέβαια το είδαμε από τον Αργεντινό Μάρτιν Τόνσο στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων όταν με ποδοσφαιρικό θράσος και εκτελεστική δεινότητα πέτυχε ένα δύσκολο και μεγάλης αξίας, ασφαλώς, τέρμα διαμορφώνοντας το τελικό σκορ 3-4 στο γήπεδο της Τούμπας!