Το «άριστα» του Πάρντιου που… τα άλλαξε όλα

Ο Άγγλος προπονητής έκανε ένα εξαιρετικό κοουτσάρισμα στο παιχνίδι με τον ΠΑΣ Γιάννενα επηρεάζοντας σε πολύ μεγάλο βαθμό την αναμέτρηση και βοηθώντας στη νίκη της ομάδας.

Μετά από ένα πρώτο ημίχρονο στο οποίο ο ΠΑΣ Γιάννενα κατάφερε να «μπλοκάρει» τον Άρη, πολλά πράγματα άλλαξαν στην επανάληψη. Ο Άλαν Πάρντιου πέρασε αρχικά στο γήπεδο τον Οντουμπάτζιο ο οποίος κέρδισε το πέναλτι από το οποίο προήλθε το 1-0, ενώ η είσοδος των Γκρέι και Νταμπό «σφράγισε» το ματς.

Ο Μόουζες ήταν αυτός που κέρδισε το πέναλτι που μετέτρεψε σε γκολ ο Φαμπιάνο, ενώ σκόραρε και το δικό του τέρμα. Ο Νταμπό έδωσε την ασίστ στο 0-2 και βρέθηκε σε δύο ακόμη μεγάλες ευκαιρίες ενώ ο Γκρέι έκανε τη διαφορά σε θέση… δημιουργού!

Ουσιαστικά ο Πάρντιου κατάφερε να αλλάξει εντελώς την εικόνα του παιχνιδιού σε δύο διαφορετικές περιπτώσεις και παίρνει το απόλυτο… άριστα για τη διαχείριση του.