ΜπάσκετΠοδόσφαιρο
Στο +8 στο ημίχρονο οι κιτρινόμαυροι
![](http://i0.wp.com/yellowradio.gr/wp-content/uploads/2024/05/bohoridist-aris-promitheas_909099001.jpg?fit=1200%2C675&ssl=1)
Η ομάδα του Γιάννη Καστρίτη προηγείται με 41-33 του Προμηθέα για το δεύτερο παιχνίδι των πλέι οφ μεταξύ των δύο ομάδων που γίνεται στο Παλέ.
Πρώτος σκόρερ και καλύτερος παίκτης για τον Άρη στα πρώτα είκοσι λεπτά είναι ο Ρόνι Χάρελ με 16 πόντους. Από κει και πέρα από εφτά πόντους έχουν οι Ντε Σόουζα και Μποχωρίδης, πέντε ο Γκάλινατ και από τρεις Τολιόπουλος και Κατσίβελης.