ΕρασιτέχνηςΜπάσκετ

Μπάσκετ με Αγωνιστικό Αμαξίδιο: Στην παράταση λύγισε ο Άρης

Η ομάδα Μπάσκετ με Αγωνιστικό Αμαξίδιο του Άρη ηττήθηκε από τον Άτλαντα με 60-58 στην παράταση, σε εξ αναβολής αγώνα για το πρωτάθλημα της Α1.

Ο αγώνας ήταν συναρπαστικός. Ο Άρης  προηγήθηκε με 9-13 στο δεκάλεπτο και στο δεύτερο οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα με 30-23. Οι «κιτρινόμαυροι» έφεραν το ματς στα ίσια με 50-50 πριν λυγίσουν στην παράταση.

Διαιτητές: Καραβίτης – Θεονάς.

Τα δεκάλεπτα: 9-13, 30-23, 41-38, 50-50, 60-58.

ΑΤΛΑΣ (Μελκούνης): Βατικιώτης, Γκοτζαράι 8, Ζαφειρόπουλος, Ζώης, Κωνσταντινόπουλος 23, Ντομγκιόνι 9, Ράσα 20.

ΑΡΗΣ (Κοντός – Αποστόλου): Βαρυτιμίδης, Καλογιάννης, Καραδήμος 7, Κεφαλάς 20, Οικονόμου 25, Συμεωνίδης, Τσιντάρης 4, Χρυσοβέργης 2.