Μοιρασιά σε παιχνίδι λαθών (Ατρόμητος 1-1 Άρης)

Ο Άρης προηγήθηκε στο Περιστέρι, ωστόσο ισοφαρίστηκε από τον Ατρόμητο και πήρε τελικά τον βαθμό της ισοπαλίας.

Με διάθεση να κρατήσει μπάλα μπήκε στο παιχνίδι ο Άρης, που βασίστηκε αρκετά στις προωθήσεις του Μανού Γκαρθία με αυτή, βρίσκοντας μάλιστα και απειλή με τον Φετφατζίδη πριν τη συμπλήρωση του πρώτου δεκάλεπτου του αγώνα.

Οι γηπεδούχοι πήραν την κατοχή, με τους «κιτρινόμαυρους» να μένουν πιστοί στο πλάνο τους, ψάχνοντας τη γρήγορη μετάβαση, χωρίς όμως να φτάνουν στην τελική προσπάθεια.

Οι τελικές του Ατρομήτου δεν αποτέλεσαν ουσιαστική απειλή για την εστία του Χουλιάν Κουέστα, σε ένα πρώτο ημίχρονο που έλλειπε η μεγάλη ευκαιρία από τους δύο αντιπάλους.

Οι Περιστεριώτες πραγματοποίησαν καλύτερη έναρξη στο δεύτερο 45λεπτο του παιχνιδιού, με τον Άρη να βλέπει τους Μοντόγια και Βέλεθ να «κιτρινίζονται» γρήγορα στην επανάληψη.

Η αναμέτρηση συνεχίστηκε με υψηλό τέμπο και δυνατές μονομαχίες, μέχρι να γίνει το 0-1.

Το προβάδισμα για τον Άρη στο Περιστέρι, μετά από αυτογκόλ του Μπρόρσον, έπειτα από σέντρα του Ούγκο Μάγιο.

Ο Κοσέλεφ έκανε λάθος έξοδο και η μπάλα χτύπησε στον Σουηδό στόπερ, που υπό την πίεση του Λορέν Μορόν άνοιξε το σκορ.

Το προβάδισμα του Άρη κράτησε για περίπου 6 λεπτά, καθώς μετά από μια λάθος έξοδο, ο Χουλιάν Κουέστα υπέπεσε σε πέναλτι.

Την εκτέλεση ανέλαβε ο Αμρ Ουάρντα, ευστοχώντας για το 1-1.

Ο Σαμόρα προσπάθησε να σκοράρει στο 86ο λεπτό, όμως το σουτ του βρήκε την εξωτερική πλευρά των διχτύων.

Το σκηνικό δεν διαφοροποιήθηκε μέχρι το φινάλε του αγώνα, με τις δύο ομάδες να μοιράζονται τον βαθμό της ισοπαλίας στην πρεμιέρα τους.