Κ19: Ήττα εντός έδρας από τον Αστέρα

Ήττα με 2-3 για την Κ19 του Άρη, εντός έδρας από τον Αστέρα Τρίπολης.

Οι “κιτρινόμαυροι” βρέθηκαν από νωρίς πίσω στο σκορ με 2 τέρματα, μόλις από το 8ο λεπτό. Ο Αστέρας έβγαλε το ημίχρονο με σαφές προβάδισμα νίκης, όμως στην επανάληψη οι παίκτες του Τόλη Τερζή μείωσαν . Όχι όμως για πολύ, καθώς οι “φιλοξενούμενοι” σκόραραν εκ νέου στο 63ο λεπτό για το 1-3. Το μόνο που μπόρεσαν να κάνουν οι παίκτες του Άρη, ήταν να μειώσουν για το τελικό 2-3.

Τα γκολ του Άρη πέτυχαν οι Παναγίδης και το δεύτερο ήταν αυτογκόλ.

Η σύνθεση του Άρη: Τρίγκατζης, Μαρμαρίδης, Γιαννακού, Χρυσόπουλος (65’ Τσαπακίδης), Σγουρός Ρ., Σαλιάρης, Πάγιος, Χατζηιωάννου (65’ Βασιλείου), Τζίμας (23’ Βακουφτσής), Τσιπούρας, Παναγίδης.