Jamal… from the dead!

Ο «αναστημένος» Τζαμάλ Σούλερ έδειξε το πραγματικό του πρόσωπο στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης με τη Λάρισα κι άφησε υποσχέσεις!

Ο Τζαμάλ Σούλερ επιτέλους έδειξε στο παρκέ του Κλειστού της Νεάπολης κόντρα στην Λάρισα, τον παλιό, καλό του εαυτό και τον λόγο που αποκτήθηκε από τον Άρη.

Είναι αλήθεια πως οι κιτρινόμαυροι είχαν «πολυφωνία» στην επίθεση, έχοντας 5 παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων, όμως ο Σούλερ ήταν ο καταλυτικός παράγοντας στο δεύτερο μισό της αναμέτρησης στην διακύμανση του σκορ.

Ο Αμερικανός γκαρντ πέτυχε τους περισσότερους πόντους της ομάδας, 18 στον αριθμό, τους 13 εκ των οποίων τους σκόραρε στην τρίτη περίοδο. Μάλιστα τους 8 τους έβαλε…σερί, γράφοντας το 56-58, δίνοντας, όχι μόνο το προβάδισμα στον Άρη μετά από πολύ ώρα, αλλά και τη ψυχολογία στην ομάδα που κυνηγούσε το σκορ.

Αυτόν τον Σούλερ θέλει ο Άρης. Αυτόν που θα δίνει λύσεις στην επίθεση και στην περιφέρεια. Άπαντες στον οργανισμό Άρη εύχονται ο Τζαμάλ Σούλερ, να μην έκανε ένα «πυροτέχνημα», αλλά να βρήκε τον πραγματικό του εαυτό σε αυτήν την αναμέτρηση και να συνεχίσει στην πορεία της Basket League κάνοντας παρόμοιες εμφανίσεις με τη χθεσινή.