Μπάσκετ
Η πρώτη… γεύση από Προμετέι
![](http://i0.wp.com/yellowradio.gr/wp-content/uploads/2024/02/ondrejbalvin32488.jpg?fit=1200%2C675&ssl=1)
Οι κιτρινόμαυροι «γνώρισαν» τον παίκτη που πρέπει να προσέχουν περισσότερο από τους Ουκρανούς.
Ο Άρης θα αντιμετωπίσει το επόμενο διάστημα την Προμετέι σε μονό παιχνίδι που θα πραγματοποιηθεί στη Λετονία, με στόχο την πρόκριση στις 8 καλύτερες ομάδες του Eurocup.
Μεγαλύτερος κίνδυνος για τον Άρη είναι ο Όντρεζ Μπάλβιν που οι φίλοι της ομάδας είχαν την ευκαιρία να δούνε στο παιχνίδι της Εθνικής Ελλάδος απέναντι στην αντίστοιχη της Τσεχίας.
Στο συγκεκριμένο παιχνίδι ο Μπάλβιν έκανε… πλάκα έχοντας 13 πόντους και 10 ριμπάουντ με 60% ευστοχία μέσα από τη ρακέτα και ήταν ο κορυφαίος για το αντιπροσωπευτικό του συγκρότημα.