Το “χρυσό” γκολ του Παναγίδη, έδωσε τη νίκη στην Εθνική κόντρα στην Πορτογαλία (video)

Ο Μιχάλης Παναγίδης με ένα εξαιρετικό γκολ έκανε το 2-1 για την Ελλάδα U21 κόντρα στην Πορτογαλία, σε ένα παιχνίδι που θα κρίνει πολλά για την πρόκριση του αντιπροσωπευτικού ας συγκροτήματος.

Ο άσος του Άρη βρέθηκε σε εξαιρετική θέση και με ένα άπιαστο πλασέ έκανε το 2-1 στο 50ο λεπτό.

Λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 64ο λεπτό πέρασε εκτός αγώνα, αφού αντικαταστάθηκε, έχοντας ξεκινήσει στο βασικό σχήμα.

Το 2-1 παρέμεινε ως το τέλος, με τον άσο του Άρη να είναι ο «ήρωας» για την Εθνική, που έμεινε… ζωντανή για την πρόκριση.