Ποδόσφαιρο

Europa Conference League: Ώρα (14.00) κλήρωσης για τον Άρη

Σήμερα στις 14.00 ο Άρης θα μάθει τον αντίπαλο ή τον πιθανό αντίπαλό του (αν αυτός προκύψει από ζευγάρι του α’ προκριματικού), στον β’ προκριματικό γύρο του Europa Conference League.

Λίγες ώρες νωρίτερα στις 10.00 θα μάθουμε το υπογκρούπ από το οποίο θα προκύψει ο αντίπαλος, καθώς οι ομάδες θα χωριστούν σε δεκάδες (πέντε ισχυροί και πέντε ανίσχυροι).

Θυμίζουμε ότι ο Άρης θα είναι ισχυρός σ’ αυτήν την πρώτη φάση της συμμετοχής του στη διοργάνωση, ενώ τα δύο παιχνίδια θα γίνουν στις 27 Ιουλίου και 3 Αυγούστου.

Αναλυτικά οι πιθανοί αντίπαλοι του Άρη στη σημερινή κλήρωση είναι οι εξής:

Τομπόλ (Καζακστάν)- Χονκα (Φινλανδία)

Πέτροκλαμπ (Μολδαβία)

B36 (Ν. Φερόε) – Πάιντε (Εσθονία)

Ντρίτα (Κόσοβο)

Αραράτ (Αρμενία) – ΚΦ Εγνατία (Αλβανία)

Βοϊβόντινα (Σερβία)

Άντανα Ντεμισπορ (Τουρκία)

Λουκέρνη (Ελβετία)

Γκζίρα (Μάλτα) – Γλεντοράν (Β. Ιρλανδία)

Ζίλινα(Σλοβακία) – Λεβάντια Τάλιν (Εσθονία)

Βόρσκλα Πολτάβα (Ουκρανία)

Μποχίμιανς Πράγα (Τσεχία)

Άαρχους (Δανία)

Zελένσιτσαρ (Βοσνία) – Ντιναμό Μινσκ (Λευκορωσία)

KA (Ισλανδία) – Κόναχ’ς Κουάι (Ουαλία)

Πάνεβεζους ( Λιθουανία) – Μιλσάμι Ορέι (Μολδαβία)

Λα Φιορίτα (Σαν Μαρίνο) – Ζίμπρου (Μολδαβία)

HB Τορσάβιν (Ν. Φερόε) – Πέρι Σίτι (Ιρλανδία)

Ντουκατζίνι (Κόσοβο) – Γιουρόπα FC (Γιβραλτάρ)

Μπάλζαν (Μάλτα) – Ντομζάλε (Σλοβενία)

Πένισοντ (Ουαλία) – Σάντα Κολόμα (Ανδόρα)

Τζιλάνι (Κόσοβο) – Προγκρες Νίντερκομ (Λουξεμβούργο)

Μπειτάρ Ιερουσαλήμ (Ισραήλ)

Χάμαρμπι (Σουηδία)

Κάλμαρ (Σουηδία)

Λέφσκι Σόφιας (Βουλγαρία)

Ντιναμό Μπατούμι (Γεωργία) – Τίρανα (Αλβανία)

Βικιγκόρ (Ν. Φερόε) – Ίντερ Κλαμπ ντ’ Εσκάλντες (Ανδόρα)

Χάκα (Φινλανδία) -Κρουσέιντερς (Β. Ιρλανδία)

Κάουνο Ζαλγκίρις (Λιθουανία)

Πόγκον (Πολωνία)

Ζαλαεγκέρσεγκι (Ουγγαρία)

Κεσκεμέτι (Ουγγαρία)

Ντέμπρετσεν (Ουγγαρία)

YellowRadio.gr

Yellow Radio FM 101.7, το ραδιόφωνο στην πρώτη γραμμή της ενημέρωσης! Το ραδιόφωνο που τολμάει να συγκρουστεί!
Τσεκάρετε επίσης
Close
Back to top button