Ποδόσφαιρο

Europa Conference League: Ξεκινάει ο 1ος προκριματικός γύρος

Mε τις πρώτες συναντήσεις ανάμεσα σε Γκζίρα Γιουνάιτεντ (Μάλτα)-Ατλέτικ Κλαμπ ντ’Εσκάλδες (Ανδόρα) και Σεντ Τζόζεφς (Γιβραλτάρ)-Λάρνε (Β. Ιρλανδία), ανοίγει απόψε (5/7) η «αυλαία» του 1ου προκριματικού γύρου του Europa Conference League, που περιλαμβάνει 30 αναμετρήσεις.

Το πρόγραμμα συνεχίζεται αύριο Τετάρτη (6/7) με -επίσης- δύο αναμετρήσεις, τις Ιντερ Τουρκού (Φινλανδία)-Ντρίτα (Κόσοβο) και Βίκινγκουρ (Νησιά Φαρόε)-Γιουρόπα (Γιβραλτάρ), και ολοκληρώνεται με τις υπόλοιπες 26 την Πέμπτη, κλασική ημέρα της διοργάνωσης.

Τα παιχνίδια:

Τρίτη 5 Ιουλίου
20:00 Γκζίρα Γιουνάιτεντ (Μάλτα)-Ατλέτικ Κλαμπ ντ΄Εσκάλδες (Ανδόρα)
20:00 Σεντ Τζόζεφς (Γιβραλτάρ)-Λάρνε (Β. Ιρλανδία)

Τετάρτη 6 Ιουλίου
18:00 Ιντερ Τουρκού (Φινλανδία)-Ντρίτα (Κόσοβο)
21:00 Βίκινγκουρ (Νησιά Φαρόε)-Γιουρόπα (Γιβραλτάρ)

Πέμπτη 7 Ιουλίου
18:00 Αλασκερτ (Αρμενία)-Χάμρουν Σπάρτανς (Μάλτα)
18:00 Σάντα Κολόμα (Ανδόρα)-Μπρέινταμπλικ (Ισλανδία)
19:00 Πανεβέζις (Λιθουανία)-Μιλσάμι Ορχέι (Μολδαβία)
19:00 Κουόπιο (Φινλανδία)-Ντίλα Γκόρι (Γεωργία)
19:00 Μπόρατς Μπάνια Λούκα (Βοσνία/Ερζεγοβίνη)-Β36 Τόρσαβν (Νησιά Φαρόε)
19:00 Σαμπουρτάλο (Γεωργία)-Παρτιζάνι (Αλβανία)
19:00 Πογκόν Σέτσιν (Πολωνία)-KR Ρέικιαβικ (Ισλανδία)
19:00 Μάγκπις (Γιβραλτάρ)-Κρουσέιντερς (Β. Ιρλανδία)
19:00 Φλόρα Ταλίν (Εσθονία)-Σεϊναγιόκι (Φινλανδία)
19:30 Ρουζόμπεροκ (Σλοβακία)-Κάουνο Ζαλγκίρις (Λιθουανία)
20:00 Ντιναμό Τιφλίδας (Γεωργία)-Πάιντε Λιναμεεσκόντ (Εσθονία)
20:00 Σφιντούλ Γκεόργκε (Μολδαβία)-Μούρα (Σλοβενία)
20:00 Ολίμπια Λιουμπλιάνα (Σλοβενία)-Ντιφερντάνζ (Λουξεμβούργο)
20:00 Φλοριάνα (Μάλτα)-Πετροκούμπ Χιντσέστι (Μολδαβία)
21:00 Λάτσι (Αλβανία)-Ισκρα Ντανίλοβγκραντ (Μαυροβούνιο)
21:00 Γκιλάνι (Κόσοβο)-Λιεπάγια (Λετονία)
21:00 Μπάλα Τάουν (Ουαλία)-Σλίγκο Ρόβερς (Ιρλανδία)
21:00 Φόλα Ες (Λουξεμβούργο)- Τρε Φιόρι (Σαν Μαρίνο)
21:00 Ντιναμό Μινσκ (Λευκορωσία)-Ντέτσιτς (Μαυροβούνιο)
21:00 Σκεντίγια (Β. Μακεδονία)-Αραράτ Γερεβάν (Αρμενία)
21:00 ΗΒ Τόρσαβν (Νησιά Φαρόε)-Νιουτάουν (Ουαλία)
21:15 Λέχια Γκντανσκ (Πολωνία)-Ακαντέμια Πάντεφ (Β. Μακεδονία)
21:30 Μπουντούτσνοστ (Μαυροβούνιο)-Λάπι (Κόσοβο)
21:30 Ντουναΐσκα Στρέντα (Σλοβακία)-Κλίφτονβιλ (Β. Ιρλανδία)
21:45 Τρε Πένε (Σαν Μαρίνο)-Τούζλα Σίτι (Βοσνία/Ερζεγοβίνη)
21:45 Ντέρι Σίτι (Ιρλανδία)-Ρίγα (Λετονία)

YellowRadio.gr

Yellow Radio FM 101.7, το ραδιόφωνο στην πρώτη γραμμή της ενημέρωσης! Το ραδιόφωνο που τολμάει να συγκρουστεί!

Leave a Reply

Η ηλεκτρονική σας διεύθυνση δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Back to top button