Επιστροφή Μάντζιου, γκολ και… Καμάτσο-Το περσινό Άρης-Αστέρας Τρίπολης

Οι δύο ομάδες είχαν αναμετρηθεί στη Θεσσαλονίκης για τη 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Στις 8 Ιανουαρίου του 2023, Άρης και Αστέρας Τρίπολης είχαν τεθεί αντιμέτωποι στο «Κλεάνθης Βικελίδης» για το ελληνικό πρωτάθλημα, με τους κιτρινόμαυρους να επικρατούν με 3-0, στην επιστροφή του Απόστολου Μάντζιου ως αντίπαλος στην έδρα του Άρη.

Ο Άρης ήταν καλύτερος σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και κατόρθωσε να ανοίξει το σκορ με το ωραίο σουτ του Μανού Γκαρθία στο 19ο λεπτό. Στο 32ο λεπτό της συνάντησης οι «κιτρινόμαυροι» διπλασίασαν τα τέρματα τους, αφού μετά το σουτ του Γκρέι, η μπάλα έφτασε στον Νταρίντα, ο οποίος την έστρωσε στον Φαμπιάνο, για να κάνει το 2-0 προ κενής εστίας.

Το… κλου της συγκεκριμένης βραδιάς ήρθε στο τέλος της αναμέτρησης, όταν ο Ράφαελ Καμάτσο βγήκε τετ α τετ με τον Παπαδόπουλο, νικώντας τον για να διαμορφώσει το τελικό 3-0, πετυχαίνοντας το παρθενικό του επίσημο γκολ με τη φανέλα του Άρη και… υπογράφοντας μια όμορφη βραδιά στο Χαριλάου.