Εξαιρετικός μπροστά, πλήρωσε μία αμυντική αδράνεια (1-1)

Ισόπαλος με σκορ 1-1 αναδείχθηκε ο Άρης με τον Ολυμπιακό.

Πολύ δυνατά ξεκίνησε ο Άρης, με σουτ του Σάσα, και τετ α τετ του Μάνου στο οποίο όμως τον πρόλαβε ο Λαλά πριν εκτελέσει. Ακολούθησαν δύο ακόμη μακρινά σουτ, με τον Άρη να παίζει πολύ καλύτερα από τον Ολυμπιακό.

Οι κιτρινόμαυροι συνέχισαν να είναι καλύτεροι, με την δικαίωση να έρχεται στο 38ο λεπτό. Από κλέψιμο του Εντιαγέ η μπάλα κατέληξε στον Μαντσίνι, με εκείνον να βρίσκει με εκπληκτική σέντρα τον Ματέο και τον τελευταίο να σκοράρει για το 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Άρης απείλησε από νωρίς με τον Μαντσίνι στο 46′, σε φάση που ο Αργεντινός ζήτησε πέναλτι. Ο Μπερτόγλιο στο 52ο λεπτό έκανε εξαιρετικό σουτ στο οποίο απέκρουσε ο Κρίστινσον, ενώ ακολούθησε σέντρα-σουτ του Μαντσίνι που βρήκε στο δοκάρι.

Στο 64ο λεπτό ο Ιτούρμπε έκανε απίθανη ντρίπλα, η μπάλα κατέληξε στον Μαντσίνι με τον Κρίστινσον να κάνει εξαιρετική επέμβαση.

Και ενώ ο ρυθμός είχε σπάσει, από μία μπαλιά του Εμβιλά ο Αβραάμ Παπαδόπουλος έκανε το 1-1., που έμεινε μέχρι το τέλος του ματς.