Μπάσκετ

Έκαναν το 4/4 με άνεση οι παίδες του Άρη

Δεν δυσκολεύτηκε καθόλου ο Άρης απέναντι στον Αστέρα Πλαγιαρίου.

Αναλυτικά:

Η ομάδα Μπάσκετ Παίδων του ΑΡΗ κέρδισε άνετε τον Αστέρα Πλαγιαρίου με 86-47 και έκανε το «4 στα 4» στο πρωτάθλημα της ΕΚΑΣΘ.

Ο αγώνας ήταν ντέρμπι για ένα ημίχρονο. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 11-18 στο δεκάλεπτο και το ημίχρονο έληξε 35-34. Στο τρίτο δεκάλεπτο ο ΑΡΗΣ έκανε ένα επιμέρους 32-5 και εξασφάλισε τη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 11-18, 35-34, 67-39, 86-47

Διαιτητές: Αγραφιώτης Β.-Ευαγγελόπουλος

ΑΡΗΣ (Κεσαπίδης-Μήτσικας): Μπίκιας 12, Παπαδόπουλος, Βενετίδης 9, Γεροδήμος 7, Πεταλωτής 17, Χατζηλάμπρου 16(2), Σπυριδωνίδης 4, Τοκατλής 2, Γεωρτζόγλου, Κασιάνος 19.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΛΑΓΙΑΡΙΟΥ (Μοσχούλας-Γιάνναρος): Αναστασίου 7, Λιόσης, Ξουλίδης 3(1), Βαϊντλμάιερ, Κωστάκης 13(1), Μακίσογλου 1, Χαζάκης 3, Βρατσίδας 9(1), Μαντζουράνης 11(3), Καριοφυλλίδης.