Δύο στα δύο για την ΑΕΛ στο ξεκίνημα της Superleague 2

Ιδανική αρχή για την ομάδα της Λάρισας.

Η ΑΕΛ ντούμπλαρε τις νίκες της στη Super League 2 επικρατώντας 3-0 του Διαγόρα στην έδρα της και συνεχίζει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα μαζί με τον ΠΑΣ Γιάννινα.

Ο Πασάς με εύστοχο χτύπημα πέναλτι άνοιξε το σκορ για τους βυσσινί, με το 1-0 να είναι το σκορ του ημιχρόνου. Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο δεύτερο μέρος και είχαν δοκάρι με τον Στίνα στο 55′. Ο Πασάς στο 59′ πέτυχε και δεύτερο γκολ κάνοντας το 2-0 με τον Στίνα να διαμορφώνει το τελικό σκορ στο 63′.

Ο Διαγόρας είχε την καλύτερη στιγμή του στο ματς στο 84ο λεπτό, όταν η εκτέλεση φάουλ του Σαπουντζή σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι του Περντρέου.