Μπάσκετ
«Αυλαία» για Εθνική και Τολιόπουλο
![](http://i0.wp.com/yellowradio.gr/wp-content/uploads/2024/02/toliopoulos-ethini-ellados-7070707707.jpg?fit=1200%2C675&ssl=1)
Δεύτερο και τελευταίο παιχνίδι για την «επίσημη αγαπημένη» στα παράθυρα του Φεβρουαρίου.
Η Εθνική Ελλάδος κατάφερε να επικρατήσει με 72-64 της Τσεχίας και να μπει με το… δεξί στα προκριματικά του Eurobasket του 2025.
Σήμερα η ομάδα του Βασίλη Σπανούλη θα αντιμετωπίσει το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα της Ολλανδίας με αλλαγές, αλλά και ξεκάθαρο στόχο να κάνει το 2/2 με… συνοπτικές διαδικασίες.
Ο Άρης και σε αυτό το παιχνίδι θα εκπροσωπηθεί από τον Βασίλη Τολιόπουλο, με τον Έλληνα άσσο να ελπίζει ότι θα του δοθούν περισσότερα λεπτά και ευθύνες στο σημερινό ματς.