Φανταστικό ημίχρονο για την Ισπανία και 3-0 κόντρα στην Κροατία (videos)

Τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο σημείωσε η Ισπανία, στο 29’, το 32’ και στο 45+2 και πήρε το προβάδισμα κόντρα στην Κροατία με πρωταγωνιστή τον Ρουίθ.

Στο 29ο λεπτό η Ισπανία ο Φαμπιάν Ρουίθ με τρομερή κάθετη μπαλιά, έβγαλε τετ α τετ τον Μοράτα, που πλάσαρε και σημείωσε το 1-0.

Τρία λεπτά αργότερα, ο δημιουργός του πρώτου γκολ, ο Ρουίθ, με τρομερό σλάλομ και πλασέ μέσα από την περιοχή, σκόραρε για το 2-0 της Ισπανίας.

Οι Ίβηρες, στο 45’+2′ έφτασαν στο 3-0, με τον 16χρονο Λαμίν Γιαμάλ να γίνεται ο νεαρότερος παίκτης που «σερβίρει» τέρμα σε Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα και τον Ντάνι Καρβαχάλ, να ανοίγει λογαριασμό στον θεσμό με ωραία προβολή, στην παρθενική του συμμετοχή!