«Τριάρα» του Παναιτωλικού στον Πανσερραϊκό

Με το «δεξί» στα πλέι άουτ η ομάδα του Γιάννη Πετράκη.

Πολύ σημαντική νίκη πανηγύρισε ο Παναιτωλικός. Οι Αγρινιώτες επικράτησαν 3-0 του Πανσερραϊκού για την 1η αγωνιστική των playouts της Stoiximan Super League, καθαρίζοντας ουσιαστικά το παιχνίδι μέσα σε οκτώ λεπτά στο πρώτο μέρος.

Στο 26ο λεπτό ο Χουάνπι έκανε το 1-0, με τον Μαυρία στο 34′ να διπλασιάζει το σκορ για την ομάδα του. Ο Πανσερραϊκός δεν μπόρεσε να αντιδράσει και να βρει το γκολ που θα τον ξαναβάλει στο παιχνίδι και ο Λομόνακο στο 90+3′ έβαλε το κερασάκι στην τούρτα.

Κάπως έτσι, ο Παναιτωλικός έφτασε τους 23 πόντους και έχει βάλει από κάτω στη βαθμολογία ΠΑΣ Γιάννινα, Βόλο και Κηφισιά. Ο Πανσερραϊκός από την πλευρά του είναι 27 βαθμούς.