Τον καλό της εαυτό θέλει να βρει η Αταλάντα

Στην Serie A και στην αναμέτρηση ανάμεσα στην Σαμπντόρια και την Αταλάντα θα επικεντρωθούμε σήμερα.

Πρώτη νίκη μετά 4 σερί αγωνιστικές πέτυχε η Σαμπντόρια απέναντι στο σημαντικό ματς απέναντι στην Σπέτσια. Ναι μεν προηγήθηκε 2 γκολ στο ημίχρονο, αλλά οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που είχαν την κατοχή και την ροή του παιχνιδιού στο μεγαλύτερο μέρος, αλλά το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν σε 2-1 στο 90+4’. Σαφώς και ήταν μια μεγάλη βαθμολογική ανάσα για την Σαμπντόρια που έχει τα φόντα για να αναρριχηθεί υψηλότερα στην βαθμολογία. Ωστόσο, στα τελευταία της παιχνίδια έχει δείξει πως δέχεται με ευκολία το γκολ και αυτό ίσως αποδειχθεί πρόβλημα απέναντι στην σημερινή της αντίπαλο.

Πλούσιες επιλογές και αποδόσεις στην Winmasters

Λαβωμένη θα λέγαμε πως είναι η Αταλάντα. Πάλεψε στο Όλντ Τράφορντ μεσοβδόμαδα και ενώ όλα κυλούσαν ιδανικά έχοντας ένα προβάδισμα 2 τερμάτων στο ημίχρονο, στο δεύτερο όμως μισό ήταν σαν να έχασε πλήρως τον έλεγχο του παιχνιδιού γνωρίζοντας μεγάλη ανατροπή και ήττα με 3-2. Ακολούθησε το ματς με την Ουντινέζε στην οποίο είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού. Πήρε προβάδισμα στο 56’ με γκολ του Μαλινόφσκι, στο 90+1’ ο τεχνικός της ομάδας Γκασπερίνι αποβάλλεται από τον πάγκο για να ακολουθήσει 2 λεπτά αργότερα μια στιγμή αδράνειας που έδωσε την ευκαιρία στην Ουντινέζε να ισοφαρίσει και να κόψει από τους γηπεδούχους 2 πολύτιμους βαθμούς.