Σύντεκνε δεν κατάλαβα, βάλε ρακί να πιούμε

Καταιγίδα στην Κρήτη! ΟΦΗ-Άρης τελικό σκορ 0-3. Απο το πρώτο 10 λεπτό του παιχνιδιού ο Άρης έδειξε ότι κατέβηκε στην Κρήτη με στόχο να καθαρίσει το ματς και να γυρίσει στην Θεσσαλονίκη με τους 3 βαθμούς.

Του Νίκου Γιαννακούλη

Με ωραίο, γρήγορο ποδόσφαιρο, γρήγορη εναλλαγή τις μπάλας πίεση ψηλά με καθαρό μυαλό και πάθος τα κατάφερε και πήρε αυτό που ήθελε.

Ο Μπερτόγλιο ήταν εξαιρετικός με τα δύο γκολ που πέτυχε και πήγε στα αποδυτήρια με 2-0 αν και το σκορ θα μπορούσε να είχε ξεφύγει από τότε καθώς οι παίχτες του Άρη χάσανε πολλές ευκαιρίες!

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Άρης δεν ρίσκαρε ιδιαίτερα προστάτεψε το προβάδισμά του χωρίς να απειληθεί ιδιαίτερα πέρα μια φάση στο 65 που είχε ο ΟΦΗ. Ο Σάσα ήταν εξαιρετικός και παρόλο που όλη η ομάδα ήταν άψογη ήταν ένας από αυτούς που ξεχώρισαν.

Ήρθε και το κερασάκι στην τούρτα στο 74 λεπτό όταν και ο Μάνος κέρδισε πέναλτι και ο Ματίγια έκανε το 0-3!

Η χρονιά κλείνει με χαμόγελα στην ομάδα του Άρη. Next stop Λαμία-Άρης από το νέο έτος!