ΔιεθνήΠοδόσφαιρο

Πρώτο γκολ του Πάλμα με τη Σέλτικ και νίκη 1-2 επί της Μαδεργουέλ (video)

Ο Λουίς Πάλμα πέτυχε το πρώτο του γκολ με τη φανέλα των Σκωτσέζων, ανοίγοντας το σκορ στο 1-2 επί της Μαδεργουέλ.

Ο Ονδουριανός πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στο 77ο λεπτό και λίγα λεπτά χρίστηκε ο “χρυσός” -ως τότε- σκόρερ του παιχνιδιού, αφού στο 88′ με ένα ωραίο σουτ από την αριστερή γωνία της μεγάλης περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Όμως, στα επόμενα λεπτά, ακολούθησαν ακόμα δύο γκολ. Ο Σπίταλ σκόραρε για τους γηπεδούχους στο 90+6, με τη Σέλτικ να μην έχει πει την τελευταία της κουβέντα, αφού ο Τέιλορ βρήκε εκπληκτικά τον Ο’ Ρίλεϊ στη περιοχή και εκείνος διαμόρφωσε το τελικό 1-2.