Διεθνή

Νίκησε την Μπέρνλι και ελπίζει η Τότεναμ

Κατάφερε να πάρει το τρίποντο η ομάδα του Άγγελου Ποστέκογλου.

Η Τότεναμ σταμάτησε τον κατήφορό της και έπειτα από τέσσερις σερί νίκες επικράτησε με ανατροπή 2-1 της Μπέρνλι και παρέμεινε ζωντανή στο κυνήγι του Champions League, ρίχνοντας κατηγορία την αντίπαλό της ταυτόχρονα από την 37η αγωνιστική της Premier League.

Ο αγώνας ήταν ισορροπημένος και το γκολ της Μπέρνλι από τον Γιάκομπ Μπρουν Λάρσεν δεν ήρθε ως έκπληξη. Επτά λεπτά αργότερα ο Πέδρο Πόρο ισοφάρισε για τους Λονδρέζους που ετοιμάζονταν για νέα γκέλα.

Οι παίκτες του Άγγελου Ποστέκογλου κυριάρχησαν στο 2ο ημίχρονο και δημιούργησαν ευκαιρίες μέχρι να μετατρέψει μία σε γκολ ο Μίκι φαν ντε Φεν και δώσει τη νίκη έπειτα από έναν μήνα.