ΕρασιτέχνηςΜπάσκετ

Μπάσκετ Παίδων: Εύκολα ο Άρης τον Μαντουλίδη

Η ομάδα Μπάσκετ Παίδων του Άρη κέρδισε εύκολα τον Μαντουλίδη με 76-61, σε εξ αναβολής αγώνα του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΘ.

Η ομάδα του Δημήτρη Μήτσικα πήρε το προβάδισμα από το ξεκίνημα. Στο ημίχρονο είχε «χτίσει» διαφορά 13 πόντων (38-25), την οποία αύξησε στο τρίτο δεκάλεπτο, με αποτέλεσμα να φτάσει εύκολα στη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 16-12,38-25,61-40, 76-61

ΑΡΗΣ (Μήτσικας – Γουλτίδης): Γκουτζίκας 6, Καζαμίας 14(1), Γιαννίκος 6(1), Καστρινός, Μπιλιόνης 7(1), Μεσσηνιώτης Μ., Κασσιανός Σ. 6, Σιόγκας 8, Μπίσκας 2, Γυμνόπουλος 4, Μεσσηνιώτης Π. 13(3), Κασσιανός Θ. 10.

Μαντουλίδης (Ασημακόπουλος-Κουτσοδήμος): Ασημακόπουλος 10(1), Τακιανός 9, Γκιουλέκας 19(1), Χάρτωνας 11(3), Βολογιάννης, Πηλίδης 3, Τσάκος, Καμπερίδης 3(1) , Αραμπατζής, Τιτόπουλος, Ζάχος 6(1), Παναγιωτιδης 2.