Μπάσκετ Παίδων: Ήττα στο ντέρμπι με τη ΔΕΚΑ

Η ομάδα Μπάσκετ Παίδων του Άρη ηττήθηκε με 60-66 στο εξ αναβολής ντέρμπι με τη ΔΕΚΑ.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν ένα προβάδισμα από το πρώτο δεκάλεπτο και έκλεισαν το ημίχρονο στο +7. Ο Άρης προσπάθησε να ανατρέψει την κατάσταση, αλλά η ΔΕΚΑ κράτησε το προβάδισμα και κατέκτησε τη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 17-19, 31-38, 47-53, 60-66.

Διαιτητές: Κωνής-Κασούμης.

ΑΡΗΣ (Μήτσικας-Γουλτίδης): Μεσσηνιώτης 13(3), Μπιλιώνης 3(1), Βενετιδης 4(1), Κασιάνος Θ. 14(1), Καζαμίας 13(2), Γιαννίκος 11(1), Γκουτζίκας 2, Δαλαμπίρας, Καστρινός, Μπίσκας, Γυμνόπουλος, Κασιάνος Σ.

ΔΕΚΑ (Χατζηβρέττας-Καδής): Μουτάφης 16(2), Σεκερτζής 5, Στράντζαλης 28(2), Αμπαρκιόλας, Μπατζώνης 6, Κωνσταντινίδης 2, Σιώπης, Βασιλάκης, Κεραμιτσόπουλος 7, Κεχαγιάς 2, Χατζησυμεών, Δουλγέρης.