Μπάσκετ Νεανίδων: Εκτός έδρας ήττα από τον Παναθλητικό Συκεών

Η ομάδα Μπάσκετ Νεανίδων του Άρη ηττήθηκε εκτός έδρας με 70-45 από τον Παναθλητικό Συκεών, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΕΚΑΣΘ.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά τον αγώνα και πήραν προβάδισμα δέκα πόντων (20-10) στην πρώτη περίοδο, το οποίο διατήρησαν μέχρι και τέλος του δεύτερου δεκαλέπτου με αποτέλεσμα ο Άρης να πάει στα αποδυτήρια πίσω στο σκορ με 13 πόντους (32-19). Παρεμφερής ήταν η εικόνα και με την έναρξη του ημιχρόνου, με τις κιτρινόμαυρες να μην μπορούν να γυρίσουν το εις βάρος τους σκορ και να δεχτούν την ήττα με 70-45.

Πρώτη σκόρερ της ομάδας του Άρη, η Παρακεντέ με 18 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 20-10, 32-19, 53-32, 70-45.

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΚΕΩΝ (Αποστολίδου – Μακρής): Παπαδοπούλου 3(1), Τσινασλανίδου 6, Καμπεριδου, Παντώτη, Βασιλείου 24, Κωνσταντινίδου 3, Σταματάκη 5, Χωλοπούλου 10, Σύρπα 10, Κοφινά 9(3).

ΑΡΗΣ (Τσαμπούρη – Συρόπουλος): Κερασοβίτη 10, Παρακεντέ 18(1), Βαλαβάνη, Τσαχτσίρα 4, Γκατζιώνη 2, Καλόγηρου, Παπαχρήστου 6, Γιάνταη, Μπαλτζή, Τόλιου, Αδαμίδου 5(1), Βλάχου.