Διεθνή

Με δυσκολία και Ρούντιγκερ πέρασε στη πρώτη θέση η Ρεάλ Μαδρίτης

Σημαντικό τρίποντο για τους «Μερένχες».

Δεν τα βρήκε εύκολα η Ρεάλ Μαδρίτης κόντρα στην αξιόμαχη Μαγιόρκα, αλλά τελικά επικράτησε με 1-0 και ανέβηκε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα του ισπανικού πρωταθλήματος!

Τον έλεγχο του αγώνα είχε στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Κάρλο Αντσελότι, ωστόσο δεν κατάφερε κάποια φάση να τη μετουσιώσει σε κάποιο γκολ. Η Μαγιόρκα από την άλλη έπαιζε στις αντεπιθέσεις και κάπως έτσι οι δυο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια ισόπαλες χωρίς τέρματα.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι πήραν μέτρα στο γήπεδο και έγιναν πιο απειλητικοί, χωρίς ωστόσο να έχουν κάποια σπουδαία φάση. Τον γόρδιο δεσμό έλυσε τελικά στο 78’ ο Ρούντιγκερ ο οποίος έγραψε το 1-0, χαρίζοντας τη νίκη στην ομάδα του!