Κ19: Απίστευτο ματς, επέστρεψε από το 3-1 αλλά δεν τα κατάφερε ο Άρης

Πάλεψε ο Άρης για μία επική ανατροπή, αλλά το αποτέλεσμα δεν ήταν το επιθυμητό.

Τα πράγματα δεν πήγαν όπως τα περίμεναν οι παίκτες του Κώστα Καζάνα. Ο Άρης ήταν πίσω (2-0) στο ημίχρονο. Στο 57′ ήρθε η απάντηση του Άρη, αλλά ένα λεπτό μετά έγινε το 3-1 για τους γηπεδούχους.

Και πάλι όμως οι κιτρινόμαυροι δεν το έβαλαν κάτω και κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 3-3 στο 84ο λεπτό. Δυστυχώς όμως αυτό δεν φάνηκε αρκετό, καθώς ο Ατρόμητος σκόραρε στις καθυστερήσεις και πήρε την νίκη με 4-3.

Έτσι ο Άρης παραμένει στους 24 βαθμούς και την τρίτη θέση, ισόβαθμος με τον Παναθηναϊκό και στοχεύει στην κατάκτηση της τρίτης θέσης στα τελευταία ματς της χρονιάς.