«Κράξιμο» στον διαιτητή του περσινού ημιτελικού Άρης-ΑΕΚ για σφύριγμα στο Champions League

Ο Μάκελι πέρασε ένα ήρεμο βράδυ στον περσινό ημιτελικό του Άρη με την ΑΕΚ, κάτι τέτοιο όμως δεν συνέβη στο ματς που σφύριξε χθες (16/3) στο Champions League.

H Ρεάλ είχε βρει το γκολ με τον Μπενζεμά, η Αταλάντα έψαχνε ένα τέρμα που θα την έβαζε ξανά δυνατά στην πρόκριση και την ώρα που ο Μουριέλ περιμένει την πάσα για να βγει τετ-α-τετ στον Κουρτουά ο Ντάνι Μακέλι σφυρίξει την λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Με μια μικρή λεπτομέρεια που παρατήρησαν ωστόσο όλοι όσοι έβλεπαν το ματς. Ο Ολλανδός ρέφερι… βιάστηκε λίγο να το λήξει το ημίχρονο μιας και το ρολόι έδειχνε 44:59. Ο Μουριέλ προφανώς δεν είχε εικόνα για τα δευτερόλεπτα αλλά χαμογέλασε ειρωνικά για την απόφαση του Μακέλι

Ομως το twitter δε το πήρε τόσο… ψύχραιμα όσο ο επιθετικός της Αταλάντα.