Η περσινή πεντάρα με Παναιτωλικό (video)

Άρης και Παναιτωλικός συναντιούνται στο “Κλεάνθης Βικελίδης”, περίπου έναν χρόνο μετά την τελευταία τους αναμέτρηση στη Θεσσαλονίκη.

Οι κιτρινόμαυροι θέλουν μία άνετη νίκη όπως η περσινή, με εκείνο το εμφατικό 5-1 να έρχεται σε ένα χρονικό σημείο που το είχε ανάγκη η ομάδα.

Ο χορός των γκολ άνοιξε για την ομάδα του Άκη Μάντζιου στο 18ο λεπτό, από την άσπρη βούλα και από τα πόδια του Καμαρά, πέναλτι το οποίο είχε κερίδσει στο 16΄ο Μπερτόγλιο.

Το 2-0 ήρθε στο 35ο λεπτό, με τους πρωταγωνιστές του 1-0 να αλλάζουν ρόλους, τον Καμαρά να σερβίρει και τον Μπερτόγλιο να σκοράρει με εντυπωσιακό τρόπο από δύσκολη γωνία.

Δεν πέρασαν δύο λεπτά και από περίπου ίδια γωνία σκόραρε ο Σούντγκρεν για να κάνει το 3-0 και να κλείσει το ημίχρονο στο 4-0 με σκόρερ τον Μπρούνο Γκάμα, από την άσπρη βούλα, πέναλτι που κέρδισε και πάλι ο Μπερτόγλιο.

Το 5-0 έγινε από τον Εντιαγέ και ο Βέργος διαμόρφωσε με πέναλτι το τελικό 5-1.