Η περσινή νίκη που «κλείδωσε» τα playoffs

Το περσινό Άρης-Ατρόμητος.

Άρης και Ατρόμητος είχαν συναντηθεί την 26η μέρα του Φλεβάρη στο «Κλεάνθης Βικελίδης», με τους γηπεδούχους να επικρατούν με 2-1.

Η ομάδα του Τόλη Τερζή πραγματοποίησε δυναμικό ξεκίνημα στο ματς, παίρνοντας το προβάδισμα από νωρίς, με τον Νταρίντα να εκτελεί με ωραίο σουτ τον Γιαννιώτη.

Παρόμοια ήτανε και η συνέχεια του αγώνα στο πρώτο ημίχρονο, με τους «κιτρινόμαυρους» να διπλασιάζουν τα τέρματα τους, με τον Ματέο Γκαρσία.

Ο Ατρόμητος έβγαλε αντίδραση στο δεύτερο ημίχρονο, μειώνοντας το σκορ σε 2-1, χωρίς να αλλάξει κάτι άλλο μέχρι το τέλος του αγώνα, με τον Άρη να «κλειδώνει» την είσοδο του στα playoffs της Supelreague 2022/23.