ΔιεθνήΠοδόσφαιρο

Η Θέλτα “ξέρανε” τη Ρεάλ! Στο -1 η Μπαρτσελόνα (video)

Η Ρεάλ Μαδρίτης “γκέλαρε” κόντρα στη Θέλτα, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες με 2-2 στο “Σαντιάγκο Μπερναμπέου”, για την 24η αγωνιστική του πρωταθλήματος Ισπανίας, με αποτέλεσμα η Μπαρτσελόνα να μειώσει την απόσταση από την κορυφή, όπου βρίσκεται η “βασίλισσα”, στο ένα βαθμό.

Η… κακή μέρα φάνηκε από νωρίς για τη Ρεάλ Μαδρίτης καθώς η Θέλτα προηγήθηκε μόλις στο 7ο λεπτό, χάρη στο εξαιρετικό τελείωμα του Σμόλοφ κρατώντας μάλιστα το προβάδισμα μέχρι το ημίχρονο, παρά την πίεση που δέχτηκε.

Η αντίδραση της Ρεάλ ήρθε στο 52’ όταν ο Κρόος πήρε τη μπάλα από τον Μαρσέλο και με σουτ στην κίνηση, την έστειλε στη γωνία για το 1-1, ενώ στο 65’, ο Σέρχιο Ράμος, εκτέλεσε εύστοχα, το πέναλτι που κέρδισε ο Μπέιλ ανατρέποντας πλήρως το σκηνικό. Παρ’ όλα αυτά οι φιλοξενούμενοι δεν τα παράτησαν και με τον Σάντι Μίνα στο 85′ ισοφάρισαν στο τελικό 2-2, παίρνοντας έναν πολύτιμο βαθμό στη μάχη της παραμονής και κάνοντας ταυτόχρονα ένα μεγάλο “δώρο” στην Μπαρτσελόνα.