Η «ζούγκλα» του ΟΑΚΑ, ο Πορτογάλος που έγινε… Έλληνας και η αλλοίωση στον πρώτο ημιτελικό (VIDEO)

Ένα από τα πιο ντροπιαστικά παιχνίδια στην ιστορία του ποδοσφαίρου έλαβε χώρα στο ΟΑΚΑ στον πρώτο ημιτελικό μεταξύ Άρη και ΑΕΚ.

Απίστευτα πράγματα έγιναν στον πρώτο ημιτελικό του κυπέλλου. Η ΑΕΚ δεν άντεξε το 50-50 του πρώτου ημιχρόνου που την βρήκε ισόπαλη 1-1 με τον Άρη.

Στο ημίχρονο ο Δημήτρης Μελισσανίδης έκανε επίθεση κατά πάντων, με τις ενέργειες του να αποφέρουν καρπούς.

Μετά από ένα 15λεπτο που ο Πορτογάλος έμεινε στα αποδυτήρια και αφού τα τηλέφωνο πήραν… φωτιά, το παιχνίδι συνεχίστηκε με μία σφαγή του Άρη να ακολουθεί.

Στο αγωνιστικό το τελικό αποτέλεσμα ήταν το 2-1, με τον Μπρούνο Γκάμα να σκοράρει με πέναλτι από πλευράς Άρη.