Βόλεϊ

Βόλεϊ Γυναικών: Εκτός έδρας ήττα από τον Παναθηναϊκό

Η ομάδα Βόλεϊ Γυναικών του Άρη ηττήθηκε με 3-0 σετ από τον Παναθηναϊκό στο κλειστό του Αγίου Θωμά, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Volley League.

Το πρώτο σετ ήταν αμφίρροπο με τις δυο ομάδες να πηγαίνουν πόντο-πόντο μέχρι το τέλος. Στο πιο κρίσιμο σημείο, οι γηπεδούχοι κατάφεραν με ένα σερί 4-0 να κατακτήσουν το σετ με 25-21. Στο δεύτερο σετ οι γηπεδούχοι «μπήκαν» αρκετά δυνατά κάνοντας γρήγορα το 8-3, προβάδισμα που διατήρησαν μέχρι το τέλος και κάνοντας το 2-0 στα σετ (25-16). Στο ξεκίνημα του τρίτου σετ και οι δυο ομάδες βρίσκονταν κοντά στο σκορ, ωστόσο στη συνέχεια ο Παναθηναϊκός πήρε προβάδισμα πέντε πόντων (10-5), το οποίο τον οδήγησε και στην κατάκτηση του σετ με 25-19 και κατ’ επέκταση στη νίκη.

Τα σετ: 3-0 (25-21, 25-16, 25-19).