Βόλεϊ

Βόλεϊ Ανδρών: Σπουδαίο διπλό του Άρη επί του Πανιωνίου (0-3)

Η ομάδα Βόλεϊ Ανδρών του Άρη κέρδισε με 3-0 σετ τον Πανιώνιο εκτός έδρας, στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της Pre League, μειώνοντας στους δυο βαθμούς από την 3η θέση και τον Πανιώνιο.

Ο Άρης ξεκίνησε δυνατά και πήρε προβάδισμα με 0-5 και 3-8. Ο Πανιώνιος μείωσε όμως στον πόντο με 9-10 και ισοφάρισε σε 13-13. Ο Άρης πήρε ξανά το προβάδισμα με 14-18, το οποίο διατήρησε μέχρι το τέλος και κατέκτησε το σετ με 21-25.

Στο δεύτερο σετ και πάλι ο Άρης προηγήθηκε με 1-4 και 3-8. Ο Πανιώνιος κατάφερε να ισοφαρίσει σε 13-13 και στη συνέχεια οι δυο ομάδες βρίσκονταν κοντά στο σκορ. Οι «κιτρινόμαυροι» κατάφεραν να κάνουν το 19-22 και να κατακτήσουν το σετ με 20-25.

Στο ξεκίνημα του τρίτου σετ οι δυο ομάδες δεν μπόρεσαν να ξεφύγουν στο σκορ, με τον Άρη στα μισά περίπου του σετ να κάνει το 8-11. Ο Πανιώνιος μείωσε σε 15-16 και πέρασε μπροστά με 17-16. Ο Άρης κατάφερε εκ νέου να προηγηθεί με 19-21 και πήρε τη νίκη με 23-25.

Την αποστολή της ομάδας του Άρη συνόδευσε ο ταμίας του ΑΣ, Αλέξανδρος Γκαντώνας και ο υπεύθυνος επικοινωνίας με τα μέλη του Ερασιτέχνη, Χρήστος Βλάχος.

Τα σετ: 0-3 (21-25, 20-25 ,23-25)