Ασταμάτητος ο Φούντας – Σκόραρε ξανά στο MLS (video)

Τα 10 τέρματα σε 12 παιχνίδια με την DC United έφτασε ο Ταξιάρχης Φούντας μετά το γκολ που πέτυχε με την Κολόμπους Κρου.

Παραμιλάνε οι Αμερικανοί με τον Ταξιάρχη Φούντα που είναι… on fire.

Ο Έλληνας επιθετικός σκόραρε ξανά στο 2-2 με την Κολόμπους Κρου σημειώνοντας το 1-1 για την DC United στο 80ό λεπτό κι ενώ επτά λεπτά νωρίτερα, είχε αστοχήσει σε χτύπημα πέναλτι που είχε κερδίσει ο ίδιος από τον τερματοφύλακα Ρουμ, στέλνοντας τη μπάλα λίγο άουτ από το δεξί δοκάρι.

Ο 26χρονος άσος σκόραρε με πλασέ έπειτα από σέντρα του Ρομπέρτα από δεξιά και πέτυχε έτσι το 10ο του γκολ σε 12 αγώνες με τη φανέλα της αμερικανικής ομάδας και έγινε ο πρώτος παίκτης που το καταφέρνει αυτό στην ιστορία του συλλόγου ενώ μόλις πέντε ποδοσφαιριστές το έχουν πετύχει πιο γρήγορα στην ιστορία του MLS.

Δείτε στο 4:51 του βίντεο το γκολ του Φούντα και το χαμένο πέναλτι στο 4:06