Ήττα στο Ντουμπάι από την Ουλμ για τον Άρη

Δεν κατάφερε να ξεκινήσει με το «δεξί» η ομάδα του Άρη απέναντι στην Ουλμ.

Ο Άρης αγωνίζεται στο adidas next generation tournament στο Ντουμπάι, με την ομάδα του Ανδρέα Κεσαπίδη να γνωρίζει την ήττα από την Ουλμ με σκορ 83-67.

Με πρωταγωνιστή τον «γνωστό μας» Noa Essengue που αγωνίζεται και στην πρώτη ομάδα της Ουλμ και είχε 26 πόντους οι Γερμανοί πήραν προβάδισμα από νωρίς με 26-14 στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου, με το πρώτο ημίχρονο να ολοκληρώνεται με σκορ 45-29.

Η διαφορά έφτασε τους 20 πόντους με τη λήξη του τρίτου δεκαλέπτου (70-50) με τον Άρη να «κερδίζει» την τέταρτη περίοδο με ένα επί μέρους 13-17 για να διαμορφωθεί το τελικό 83-67.

Οι παίκτες του Ανδρέα Κεσαπίδη θα αγωνιστεί αύριο απέναντι στους Ντουμπάι Φάλκονς.