Ήττα από τον ουραγό για τη Λαμία πριν τον Άρη

Έχασε στην έδρα της από τον Πανσερραϊκό.

Την πρώτη του νίκη στη Stoiximan Super League πανηγύρισε ο Πανσερραϊκός. Οι Σερραίοι επικράτησαν 2-1 της Λαμίας στο Αθανάσιος Διάκος για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

O Δεληγιαννίδης άνοιξε το σκορ στο 36ο λεπτό με ένα υπέροχο σουτ εκτός περιοχής. Οι γηπεδούχοι είχαν μείνει με δέκα παίκτες 13 λεπτά νωρίτερα, εξαιτίας της αποβολής του Βλαχομήτρου.

Στο 57′ ο Περούτζι είδε δεύτερη κίτρινη και έμεινε και ο Πανσερραϊκός με δέκα παίκτες. Ωστόσο, στο 63′ έκανε το 2-0 με τον Μπετανκόρ. Τέσσερα λεπτά πιο μετά ο Ρινγκ μείωσε για τη Λαμία.

Τους τέσσερις βαθμούς έφτασαν οι Σερραίοι, ενώ στους πέντε έμειναν οι Φθιωτοί. Την επόμενη αγωνιστική, η Λαμία θα φιλοξενηθεί από τον Άρη (5/10, 20:00), ενώ ο Πανσερραϊκός θα υποδεχθεί τον ΟΦΗ (6/10, 16:00).