Μπάσκετ
Τρίτη σερί νίκη για το Περιστέρι
![](http://i0.wp.com/yellowradio.gr/wp-content/uploads/2023/09/mitrou-peristeri.jpg?fit=1200%2C675&ssl=1)
Το Περιστέρι Bwin επικράτησε της Καρδίτσας με 77-48 και πέτυχε την τρίτη σερί νίκη του στην Basket League.
Στο 3-3 ανέβηκε το Περιστέρι Bwin μετά την τρίτη σερί νίκη του στη Basket League. Η ομάδα του Σπανούλη κατάφερε να επικρατήσει με 77-48 της Καρδίτσας και να τη βυθίσει στο 0-6 σε μια δύσκολη αρχή για τους φιλοξενούμενους.
Έλεγξαν το παιχνίδι από την αρχή μέχρι το τέλος οι γηπεδούχοι που ανεβαίνουν συνεχώς στη Basket League μετά το… μουδιασμένο ξεκίνημα.
Για τους νικητές ο Χουγκάζ μέτρησε 14 πόντους, ο Χαντς μέτρησε 19 πόντους με 6 ριμπάουντ, ενώ ο Ρένφρο είχε 10 με 6 ριμπάουντ. Στον αντίποδα ο Γουάιτ ήταν πρώτος σκόρερ με 11 πόντους και 7 ριμπάουντ.