Πρόγραμμα βουνό! Οκτώ ματς σε 31 μέρες, όλα… φωτιά
![](http://i0.wp.com/yellowradio.gr/wp-content/uploads/2021/11/omadikibrabec-volos-aris-1-2_09905554.jpg?fit=1200%2C675&ssl=1)
Ένα δύσκολο πρόγραμμα με συνεχόμενα παιχνίδια έχει μπροστά του ο Άρης μέχρι το τέλος της χρονιάς.
Με το παιχνίδι ενάντια στον ΠΑΣ Γιάννενα (20/12) ο Άρης μπαίνει σε μία σειρά απαιτητικών αγώνων, οι οποίοι θα κρίνουν τόσο στόχους (κύπελλο) όσο και το μέχρι που μπορεί να φτάσει ο Άρης (πρωτάθλημα).
Αξίζει να σημειωθεί ότι υπάρχουν και κάποιες τιμωρίες για τα προσεχή παιχνίδια. O Mπερτόγλιο θα χάσει όπως όλα δείχνουν τα τρία πρώτα ματς, την στιγμή που εκτός είναι ο Καμαρά (Ολυμπιακός) και Ντιαγέ (Αστέρας).
Μέσα στον Νοέμβριο υπάρχουν τα ματς με ΠΑΣ Γιάννενα (20/11) και ΠΑΟΚ (28/11) για να ακολουθήσει ένας Δεκέμβριος με… φουλ ρυθμούς.
Την πρώτη μέρα του Δεκέμβρη υπάρχει το παιχνίδι με τον ΟΦΗ, ενώ στις 5 του ίδιου μήνα οι κιτρινόμαυροι φιλοξενούν τον Αστέρα Τρίπολης. Στην συνέχεια υπάρχει το ντέρμπι με τον Ολυμπιακό (12/12) και το ματς με τον Ιωνικό οκτώ μέρες αργότερα.
Η χρονιά τελειώνει και πάλι απέναντι στον ΟΦΗ, με την ρεβάνς του κυπέλλου στις 23 του ίδιου μήνα.