Ποδόσφαιρο
Επίσημο φετινό ντεμπούτο για τον Σιαμπάνη
![](http://i0.wp.com/yellowradio.gr/wp-content/uploads/2020/12/siampanis_-0-0445.jpg?fit=1200%2C675&ssl=1)
Ο Μάριος Σιαμπάνης στο παιχνίδι Κυπέλλου του Άρη κόντρα στον Λεβαδειακό, αγωνίστηκε βασικός, επιστρέφοντας κάτω από τα δοκάρια των κιτρινόμαυρων σε επίσημο παιχνίδι μετά από σχεδόν 10 μήνες.
Τελευταία φορά που ο Έλληνας πορτιέρο πήρε φανέλα βασικού ήταν την περσινή σεζόν και συγκεκριμένα στις 14 Φεβρουαρίου 2022, σε ματς πρωταθλήματος κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα.
Στο παιχνίδι της επόμενης Τετάρτης (21/12, 15.00) με τον Λεβαδειακό στο Πρωτάθλημα, λογικά θα επιστρέψει ο Χουλιάν Κουέστα, με τον Σιαμπάνη να παίρνει εκ νέου την ευκαιρία του στη ρεβάνς του Κυπέλλου.