Ερασιτέχνης
Άρση Βαρών: Επιστροφή με εννιά μετάλλια από το πανελλήνιο πρωτάθλημα!
![](http://i0.wp.com/yellowradio.gr/wp-content/uploads/2024/04/ARSI-VARON_97.jpg?fit=1200%2C675&ssl=1)
Με σύνολο εννιά μεταλλίων επιστρέφουν οι αθλητές και αθλήτριες του τμήματος Άρσης Βαρών του Άρη από το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων-Εφήβων-Κορασίδων-Νεανίδων που διεξήχθη στο Λουτράκι.
Ο Ραφαήλ Ντεβετζής πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση κατέκτησε την δεύτερη θέση (πρώτη του συμμετοχή σε Πανελλήνιο Εφήβων ) στην κατηγορία 89 των 89 κιλών με σύνολο 252 κιλά , 112 αρασέ – 130 επολέ ζετέ , δείχνοντας πως η κλίση του στην εθνική είναι ένας εφικτός στόχος.
Επίσης, η Αθανασία Πάνου κατέκτησε τέσσερα «χρυσά» στην πρώτη της συμμετοχή στο Πανελλήνιο Πρωταθλήματα.
![](http://i0.wp.com/yellowradio.gr/wp-content/uploads/2024/04/arsi-varon-3939408888.jpg?resize=1200%2C675&ssl=1)