Ποδόσφαιρο
“Nα κλαίμε ή να γελάμε…” – Η αντίδραση Αλαφούζου για την διαιτητική εύνοια του ΠΑΟΚ
![](http://i0.wp.com/yellowradio.gr/wp-content/uploads/2020/09/alafouzos_985521.jpg?resize=780%2C470&ssl=1)
Στο ματς με τη Λαμία
Θέση για τη διαιτησία του Αλέξανδρου Κατσικογιάννη στο Λαμία-ΠΑΟΚ πήρε ο Γιάννης Αλαφούζος!
Με ανάρτησή του στο Χ, ο ισχυρός άνδρας του Παναθηναϊκού σχολίασε με σκωπτικό ύφος τη διαιτησία του Έλληνα ρέφερι, ο οποίος, θυμίζουμε, κράτησε 10 λεπτά καθυστερήσεις, με τον «δικέφαλο του Βορρά» να ισοφαρίζει, τελικά, στο 110′ και ενώ παίχτηκαν και άλλα 2-3 λεπτά μετά το 1-1! Νωρίτερα και συγκεκριμένα στο 90′, ο 39χρονος διαιτητής είχε αφήσει με δέκα παίκτες τη Λαμία, όταν ο Αμαράλ διαμαρτυρήθηκε για την υπόδειξη ανύπαρκτου φάουλ…
Ο Γιάννης Αλαφούζος, λοιπόν, σχολίασε χαρακτηριστικά: «Κατσικογιάννης δάσκαλος ή μαθητής των Σπάθα, Νταμπάνοβιτς και Στάβρεφ; Δεν ξέρω αν πρέπει να κλαίμε η να γελάμε…».