Μπάσκετ
Basket League: Συνέχεια σε Άνω Λιόσια και Πυλαία
![](http://i0.wp.com/yellowradio.gr/wp-content/uploads/2019/10/basket-league5.jpg?resize=780%2C470&ssl=1)
Με δυο παιχνίδια συνεχίζεται το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής των play out την Κυριακή.
Στις 17:15, η ΑΕΚ θα φιλοξενήσει στα Άνω Λιόσια το Λαύριο. Οι γηπεδούχοι βρίσκονται στην έβδομη θέση με 34 βαθμούς, ενώ οι φιλοξενούμενοι βρίσκονται στην ένατη θέση με 33 βαθμούς. Η Ένωση έχει δώδεκα νίκες στις προηγούμενες 17 αναμετρήσεις των δυο ομάδων. Στα ματς που έχουν διεξαχθεί στην έδρα των «κιτρινόμαυρων», η ΑΕΚ έχει πέντε νίκες σε οκτώ ματς.
Στις 20:15, ο ΠΑΟΚ θα φιλοξενήσει στην Πυλαία την Καρδίτσα. Οι γηπεδούχοι βρίσκονται στη δέκατη θέση με 33 βαθμούς, ενώ οι φιλοξενούμενοι βρίσκονται στη δωδέκατη θέση με 29 βαθμούς. Ο ΠΑΟΚ του Βορρά έχει τρεις νίκες σε τέσσερα ματς των δυο ομάδων. Σε δυο αναμετρήσεις στο κλειστό της Πυλαίας, οι «ασπρόμαυροι» έχουν ισάριθμες νίκες.