Μπάσκετ
“Τελικός” για Μαρούσι και ΠΑΟΚ σχετικά με την είσοδο στα πλέι οφ
![](http://i0.wp.com/yellowradio.gr/wp-content/uploads/2024/03/nikolaidis-aris-009000.jpg?resize=780%2C470&ssl=1)
Τι γίνεται στο εξής
Το Μαρούσι πέρασε νικηφόρα από το κεκλεισμένων των θυρών κλειστό της Λαυρεωτικής, επικρατώντας του Λαυρίου με 76-90. Oι «κιτρινόμαυροι» βελτίωσαν το ρεκόρ τους σε 10-16 και “έπιασαν τον ΠΑΟΚ” πριν από τη μεταξύ τους αναμέτρηση στην Πυλαία (27/4, 20:15), που θα κρίνει την όγδοη και τελευταία θέση στην τελική κατάταξη. Ουσιαστικά, είναι ένας… τελικός για τις δυο ομάδες.