Μπάσκετ
Στη πέμπτη θέση του φετινού πρωταθλήματος ο Άρης!
![](http://i0.wp.com/yellowradio.gr/wp-content/uploads/2024/04/STARK-peristeri-aris_399393990.jpg?fit=1200%2C675&ssl=1)
Και επίσημα στη πέμπτη θέση η ομάδα του Γιάννη Καστρίτη.
Ο Άρης Midea μετά τα σημερινά αποτελέσματα, είναι και μαθηματικά στην 5η θέση μιας και δεν προλαβαίνει ούτε τον Προμηθέα, ούτε το Περιστέρι. Η ομάδα της Πάτρας κέρδισε τον Κολοσσό και έφτασε στο 15-9, έχοντας και τρεις αγώνες την ώρα που οι «κίτρινοι» είναι στο 13-12 με δύο αγώνες ακόμα στο πρόγραμμα τους.
Ενδιαφέρον πλέον υπάρχει για την 3η θέση όπου το Περιστέρι έχει 16-9 με έναν αγώνα περισσότερο από τον Προμηθέα, αλλά και το πλεονέκτημα στην ισοβαθμία. Πολλά θα κριθούν στο Περιστέρι-Προμηθέας με τον Άρη Midea να περιμένει τον αντίπαλο του στα πλέι οφ.