Μπάσκετ
Ο Προμηθέας που… εκτελεί με επιτυχία!
![](http://i0.wp.com/yellowradio.gr/wp-content/uploads/2023/10/promitheas_marousi.jpg?fit=1200%2C675&ssl=1)
Το ποσοστό της ομάδας που αντιμετωπίζει ο Άρης.
Ο Προμηθέας Πάτρας υποδέχεται τον Άρη και οι «κιτρινόμαυροι» καλούνται να σταματήσουν τις πηγές σκοραρίσματος των γηπέδουχων.
Μια από αυτές είναι τα σουτ τριών πόντων, καθώς ο Προμηθέας μετράει 37.7% στον συγκεκριμένο τομέα, επίδοση που είναι η δεύτερη καλύτερη στη φετινή Basket League (πίσω μόνο από τον Παναθηναϊκό) και αποτελεί κομβικό «όπλο» για τον επερχόμενο αντίπαλο του Άρη.