ΕρασιτέχνηςΜπάσκετ
Νίκη-πρόκριση για τον Άρη με +18
![](http://i0.wp.com/yellowradio.gr/wp-content/uploads/2022/11/efiviko-basket-0.jpg?resize=780%2C470&ssl=1)
Το εφηβικό των “κιτρίνων” επικράτησε του Μαντουλίδη με 82-64
Kανένα πρόβλημα δεν είχε το εφηβικό του Άρη απέναντι στο αντίστοιχο του Μαντουλίδη, το βράδυ της Τρίτης. Οι νεαροί των “κιτρίνων” κέρδισαν με 82-64 στον προημιτελικό του F8 της ΕΚΑΣΘ και πήραν την πρόκριση στην ημιτελική φάση.
Αρχικά, οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ αλλά ο Άρης άρχισε να “ανοίγει” για τα καλά την διαφορά. Έγινε το 34-28, το 43-29 και αργότερα το 68-44, με το ματς, μετέπειτα, να αποκτά διαδικαστικό χαρακτήρα.