Μπάσκετ
Μεγάλη νίκη για τον Απόλλων απέναντι στο Λαύριο!
![](http://i0.wp.com/yellowradio.gr/wp-content/uploads/2023/10/apollon-aris-70-77_9191666.jpg?fit=1200%2C675&ssl=1)
Δεύτερη νίκη στη σεζόν για την ομάδα της Πάτρας.
Πριν από το τζάμπολ του αγώνα με το Λαύριο στο κλειστό της Περιβόλας, ο Απόλλων Πατρών μετρούσε οκτώ συνεχόμενες ήττες στην κανονική περίοδο, έχοντας πανηγυρίσει για πρώτη και μοναδική φορά στις 9 Οκτωβρίου, στο 72-71 επί της Καρδίτσας στην πρεμιέρα της Basket League.
Το απόγευμα του Σαββάτου 9/12, οι Πατρινοί επικράτησαν του Λαυρίου με 71-60 στο ντεμπούτο του Γιάννη Χριστόπουλου στην τεχνική ηγεσία, βελτιώνοντας το ρεκόρ τους σε 2-8 και ρίχνοντας τους φιλοξενούμενους στο 3-7. Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι από την πρώτη περίοδο και έφτασαν στη σημαντική νίκη στη μάχη που δίνουν για την αποφυγή του υποβιβασμού.