Αήττητο ολοκλήρωσε τον πρώτο γύρο το Βόλεϊ Νεανίδων
![](http://i0.wp.com/yellowradio.gr/wp-content/uploads/2023/11/volley-neanidwn_01990.jpg?fit=1200%2C675&ssl=1)
Επικράτησε επί του Ηρακλή.
Η ομάδα βόλεϊ νεανίδων του Άρη πέρασε από το «Κατσάνειο», επικρατώντας με 0-3 σετ απέναντι στην αντίστοιχη ομάδα του Ηρακλή και κάνοντας το 6/6 στον πρώτο γύρο.
Η ενημέρωση του Ερασιτέχνη:
Η ομάδα Bόλεϊ Νεανίδων του ΑΡΗ κέρδισε με 0-3 σετ τον Ηρακλή στο Κατσάνειο και ολοκλήρωσε αήττητη τον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος με «έξι στα έξι».
Στο πρώτο σετ ο ΑΡΗΣ ήταν κυρίαρχος και χωρίς να απειληθεί ιδιαίτερα το κατέκτησε με 17-25. Το δεύτερο σετ ήταν αρκετά κλειστό, με τις δυο ομάδες να πηγαίνουν πόντο-πόντο, αλλά στο πιο κρίσιμο σημείο οι αθλήτριες του ΑΡΗ έκαναν το 0-2 σετ με 24-26. Παρεμφερής ήταν η εικόνα και στο τρίτο σετ με τις «κιτρινόμαυρες» προς το τέλος να παίρνουν μια εύλογη διαφορά και να το κατακτούν με 19-25, ολοκληρώνοντας τον Α’ γύρο του πρωταθλήματος αήττητες.
Τα σετ: 0-3 (17-25, 24-26, 19-25).