Μπάσκετ
Ήρθαν στα χέρια Σχίζας και Τσαμπής
![](http://i0.wp.com/yellowradio.gr/wp-content/uploads/2024/03/aek_basket_paok-0000.jpg?resize=780%2C470&ssl=1)
Επεισοδιακό ήταν το τέλος του αγώνα της ΑΕΚ με αντίπαλο τον ΠΑΟΚ στην Πυλαία.
Ο κόουτς της Βασίλισσας, Ηλίας Ζούρος έκανε λόγο για επεισόδιο στα αποδυτήρια, στη συνέντευξη Τύπου, με τον Σταύρο Σχίζα και τον γυμναστή της ΑΕΚ, Στράτο Τσαμπή να είναι οι πρωταγωνιστές!
Ο Τσαμπής είχε αποβληθεί κατά τη διάρκεια του αγώνα, μετά το σκληρό φάουλ που έκανε ο Σχίζας στον Νάιτ και χρεώθηκε ως αντιαθλητικό.
Σύμφωνα με τις πληροφορίες οι δυο τους λογομάχησαν στα αποδυτήρια και ενώ ο Ζούρος είχε ζητήσει συγγνώμη για τη συμπεριφορά των «κιτρινόμαυρων», δίνοντας συνέχεια στο συμβάν της αναμέτρησης, ενώ έφτασαν σε σημείο να πιαστούν και στα χέρια!!
Η ένταση μειώθηκε χάρη στην παρέμβαση των ψυχραιμότερων, με την αποστολή της ΑΕΚ να αναχωρεί για το αεροδρόμιο.